WhatsApp İletileri Herkesde Nasıl Silinir?

WhatsApp kullanıcılara atılan mesajı her iki taraftanda silebileceği bir özellik getirdi. Halbuki Telegramda bu özellik 3 yıldır bulunuyor idi.

er ya da geç, WhatsApp kullanıcıların hatalarını geri almalarına ve WhatsApp mesajlarını silmesine izin vermek zorundaydı. Olası kazalar her an olabilir. Patrona atılan yanlış mesajlar, sevgililere atılan ve sonran düzeltilmesi için baya bi uğraşılan mesajlar haliyle oluyordu.


Photo by Pim Chu / Unsplash

Şimdiye kadar konuşmada kendi tarafındaki iletileri silmek mümkündü. Alıcıdaki kopyayı silmek için "Herkesden sil" diye bir buton getirildi. İngilizce kullanıyorsanız "Delete For Everyone" olarak geçiyor.

Unutmayın, bir kişiye veya bir gruba gönderilen bir WhatsApp mesaj ve mesajlarını silmek için yalnızca 7 dakikanız kalıyor peki niye 7 orasını hiç bilmiyorum. Ayrıca, hem gönderenin hem de gönderenin, Android veya iOS için WhatsApp’ın en son sürümünü çalıştırıyor olması gerekir. Arada sürüm farklılığı varsa siz sil deseniz bile silmez.

Aşağıda belirtilen adımları izleyin:

1- WhatsApp’a gidin.
2- Whatsapp iletisini silmek istediğiniz sohbeti açın.
3- Diğer seçenekleri göstermek için mesaja dokunun ve basılı tutun.
4- Üst kısımdaki Sil simgesine dokunun.
5- Şimdi, her iki taraftaki WhatsApp mesajını silmek için "Herkes İçin Sil" e dokunun.

WhatsApp iletisi başarıyla kaldırıldıktan sonra, "Bu iletiyi siz sildiniz" diye bir metni görünecektir. Alıcı tarafında "Bu mesaj silindi" metni görünecektir. Niye böyle bir yol izlenmiş bilmiyorum. Silindiyse silindi adamı niye kıllandırıyorsun sormaz mı sana niye bunu sildin ne yazdın diye

Chairlifts on a snowy ski slope in Morillon
Photo by Geoffrey Arduini / Unsplash

Mesaj silme işleminin olumlu sonuçlar vermeme ihtimali olabilir. Bu durumda WhatsApp sizi bilgilendirir. Tabi adamlar kendi yaptığı sisteme güvenmiyor sanırım böyle bir uyarıda bulunmuşlar.

Bence en iyisi WhatsApp yerine Telegram kullanmaya başlayın. Tüm yenilikler anında ulaşıp hızın keyfini sürün.

Sistem Uzmanı, Linux Hacısı, El-Kernel

Yorum yapın