January 29, 2016

Ana Sayfa >> Windows >> Windows için 4 Sandbox Uygulaması

Windows için 4 Sandbox Uygulaması

Windows bir uygulama çalıştırırken acaba virüs mü diye korkulması normaldir özellikle dosyanın tarama sonucu oldukça temiz ise size bahsedeceğim 4 uygulama sayesinde çalıştıracağınız programlara özel alan atayabilir ve o alanda çalıştırabilirsiniz.

1.Sandboxie

sandboxiegorsel1

Sandboxie Sabit diskinizde temel olarak izole bir alan yaratır.Bu alanda yazılımlar ve bir takım uygulamalar çalıştırılarak istenmeyen durumların önüne geçilmeye çalışılır uygulamayı kapattığınız anda sabit diskinizde var olan sandbox alan otomatik olarak silinir.

2.Toolwiz Time Freeze

toolwiztimefreezegorsel

Bu uygulamada istenmeyen değişikliklere karşı sisteminizi koruyan Toolwiz time Freeze sistemin o anlık bir klonunu oluşturarak sorunlara çözüm üretiyor.Böylelikle yapılan değişikliklerden sistem etkilenmemiş oluyor.Silinmesini istemediğiniz dosyaları belirterek verilerini kurumuş olursunuz. Deepfreeze alternatif olarak kullanılabilir.

3.Shadow Defender

shadowdefendergorsel

Shadow Defender istenmeyen değişikliklere karşı sistemi koruyan bir uygulamadır.Gölge adında bir modu barındırır bu mod size sanal bir alan sağlar.Bu alanda yapacağınız değişiklikler ve çalıştıracağınız uygulamalar ana sistemi etkilemez.Herhangi bir şekilde zararlı bir yazılım bulaşırsa hiçbir şey olmamış gibi ana sisteminize dönebilirsiniz bunun için sisteminizi yeniden başlatmanız yeterli.

4.Returnil Quitezone Ultimate

returnilquietzonegorsel

Cihazınızda ve sisteminizde yapılan tüm değişiklikleri bir çırpıda Quietzone uygulamasının oturumunun sonunda temizlenir.Böylelikle sisteminiz tam kontrolü sağlayabilirsiniz.Aynı zamanda uygulama üzerinden klasör seçimi yaparak silinmesini önleyebilirsiniz.


Mertcan GÖKGÖZ Hakkında

Mertcan GÖKGÖZ Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunu, Linux Hacısı, Ağ Yöneticisi, Araştırmacı, Yazılımcı, Güzel İnsan


Bir şeyler bu yazıda doğru ya da eksik değil mi? Düzenleyin ve pull request OluşturunYorumlar