Windows için 4 Sandbox Uygulaması

Windows bir uygulama çalıştırırken acaba virüs mü diye korkulması normaldir özellikle dosyanın tarama sonucu oldukça temiz ise size bahsedeceğim 4 uygulama sayesinde çalıştıracağınız programlara özel alan atayabilir ve o alanda çalıştırabilirsiniz.

1.Sandboxie

sandboxiegorsel1Pin

Sandboxie Sabit diskinizde temel olarak izole bir alan yaratır.Bu alanda yazılımlar ve bir takım uygulamalar çalıştırılarak istenmeyen durumların önüne geçilmeye çalışılır uygulamayı kapattığınız anda sabit diskinizde var olan sandbox alan otomatik olarak silinir.

2.Toolwiz Time Freeze

toolwiztimefreezegorselPin

Bu uygulamada istenmeyen değişikliklere karşı sisteminizi koruyan Toolwiz time Freeze sistemin o anlık bir klonunu oluşturarak sorunlara çözüm üretiyor.Böylelikle yapılan değişikliklerden sistem etkilenmemiş oluyor.Silinmesini istemediğiniz dosyaları belirterek verilerini kurumuş olursunuz. Deepfreeze alternatif olarak kullanılabilir.

3.Shadow Defender

shadowdefendergorselPin

Shadow Defender istenmeyen değişikliklere karşı sistemi koruyan bir uygulamadır.Gölge adında bir modu barındırır bu mod size sanal bir alan sağlar.Bu alanda yapacağınız değişiklikler ve çalıştıracağınız uygulamalar ana sistemi etkilemez.Herhangi bir şekilde zararlı bir yazılım bulaşırsa hiçbir şey olmamış gibi ana sisteminize dönebilirsiniz bunun için sisteminizi yeniden başlatmanız yeterli.

4.Returnil Quitezone Ultimate

returnilquietzonegorselPin

Cihazınızda ve sisteminizde yapılan tüm değişiklikleri bir çırpıda Quietzone uygulamasının oturumunun sonunda temizlenir.Böylelikle sisteminiz tam kontrolü sağlayabilirsiniz.Aynı zamanda uygulama üzerinden klasör seçimi yaparak silinmesini önleyebilirsiniz.

Sistem Uzmanı, Linux Hacısı, El-Kernel

Yorum yapın