Güncel Windows İmajları Elde Etme

Windows kullanan arkadaşların en büyük problemleri sistemlerini güncel tutma sorunsalıdır. Kullandıkları format DVD leri yada USB bellekleri genelde internet’ten indirdikleri yerlerin güncelliğine göre değişiklik gösterir bizlerde buna bir nebzede olsun dur diyebilmek ve güncel sistem kullanabilmelerine imkan sağlamak adına size en güzel yolu sunmak istiyorum.İndirdiğiniz dosyalarıda SHA1 yada MD5 ile dosya bütünlüğünü kontrol edebilirsiniz bunun için windows üzerinde çalışan pek çok uygulama var bir tanesini seçebilirsiniz.

Güncel bir iso dosyası kullanmak güncelleştirme yapmaktan sizi kurtaracağı için şanslı olacaksınız bu yüzden her daim güncel imaj dosyalarını seçmeyi unutmayın.Kontrol ederken ise kullanacağınız siteye şuradan ulaşabilirsiniz.

windowsdownloadPin

Buraya geldiğinizde güncel dosyaları göreceksiniz indirme yapabilmeniz için abone olmanız gerekiyor haliyle bu paralı üyeliğiniz bulunmuyor ise bu alanı imaj dosyalarını doğrulamak için kullanabilirsiniz.Haliyle şuan bizde öyle yapacağız çünkü benimde üyelik seviyem buradan indirmeye yetmiyor her ne kadar geliştirici olsak da bizim için burası açılmıyor.Ancak imaj dosyalarını doğrulayabilirsiniz.

Özellikle sitelerden indirdiklerinizde işte son güncellenme tarihi yakın tarihli gözüküyor ise bakmanızı öneririm bazı sitelerde her ne kadar güncel yazsa da indirilen sistem güncel olmayabiliyor.

windows10downloadgorsel1Pin

Site bize bir adet SHA1 değeri veriyor bu bizim kontrol edeceğimiz kriter ayrıca burasından faydalanarak da torrent veya diğer sitelerden güncel imaj dosyalarını da indirebilirsiniz File name işinize oldukça yarayacaktır.

SHA1 değerimiz

4D963364E7626CF8D749767FF21E28A24CC78FC9

bu değer ile elinizdeki imaj dosyasını mutlaka karşılaştırın hem güncelliğini hemde doğruluğunu test etmiş olursunuz.İçine ek özellikler katılan ve değiştirilen imaj dosyalarında bu değer haliyle değişmiş olacağı için indirmelerinizi ona göre dikkat ediniz.

Bu Değerleri test etmek için ise google de biraz arama yaparak birkaç araç bulabilirsiniz benim size önerim. MD5 & SHA1 Checksum Unity olacak en stabil çalıştığını gözlemlediğim uygulama bu olduğu için şiddetle öneririm.

Sistem Uzmanı, Linux Hacısı, El-Kernel

Yorum yapın