Apple TV üzerine JailBreaksiz KODI Kurulumu

IPTV kullanımı günümüzde oldukça arttı özellikle maç yayınları paralı film kanalları için çoğumuz kullanıyoruz. Bu makalede ise size Jailbreak olmadan Apple TV’ye KODI’yi nasıl yükleyeceğinizi anlatmaya çalışacağım. Kodi’yi cihazınıza yüklemek için en kolay ve en hızlı yöntem olmakla birlikte sadece Apple TV 4 ve üzerindeki cihazlarda en güncel tvOS sistemler ile çalışmaktadır.

Bize gerekenler

  • Apple TV 4 ve üstü
  • Type-C to Type-A dönüştürücü kablo
  • İşletim sistemi fark etmeksizin herhangi çalışır durumda bir bildisayar.

Kullanacağımız uygulamayı İOS bir telefon kullanıyorsanız hepiniz biliyorsunuzdur. Kendileri JailBreak sırasında oldukça fazla kullanılan ve ipa dosyalarını atmamızı sağlayan araç yani Cydia Impactor

Cydia Impactor indirmek için tıklayın

Ardından bu uygulamayı sisteminizde açacaksınız sakın ola ki yönetici olarak çalıştırmayın.

Daha sonra gerekli olan ipa dosyasını indirmeniz gerekiyor bunun içinde her daim güncel olarak tutulan ve debian için kullanılan paketten dönüştürülen .ipa dosyasını temin ediyoruz.

surukle-birak-cydia-impactorPin

kodi.ipa indirmek için tıklayın

temin ettiğimiz bu .ipa uzantılı dosyamızı Cydia Impactor üzerine sürükleyip bırakıyoruz. Kullanıcı adı ve parola isteyecek hepsini bir güzel giriyoruz.

kodi-icin-cydia-itunes-hesapPin

Kullanıcı adı ve parola girdiğinizden hemen sonra Cydia uygulamayı cihaza yüklemeye başlıyor. Yükleme işlemi tamamlandığında Apple TV üzerinde KODI yi direk olarak görebiliyor olmanız gerekiyor.

Bundan sonra yapacağınız şey tvOS sistem güncellemelerini kapatmak çünkü açık bırakırsanız ve otomatik bir şekilde güncelleme yapılır ise KODI cihazınızdan silinecektir. Güncelleme işlemlerini bu yüzden el ile yapmanız önerilir.

Ayrıca KODI’yi 7 günde bir tekrar yüklemeniz gerekebilir.

Sistem Uzmanı, Linux Hacısı, El-Kernel

Yorum yapın