winstall yüksek çözünürlüklü logo, winstall toplu kurulum, windows toplu uygulama nasıl kurulur

Winstall ile Windows Uygulamalarını Hızlı ve Toplu Yükleyin

Çoğu insan Microsoft‘un son zamanlarda windows ekosistemine geliştirdiği uygulamaları bilmez, özellikle Winget Paket Yöneticisi bunlardan bir tanesidir.

Bu paket yönetici sayesinde piyasada yer alan neredeyse bütün uygulamaları sisteme zahmetsiz bir şekilde dahil edebilirsiniz. Bu gün sizlere bunu yaparken kullanabileceğiniz bir servisten bahsedeceğim.

Winstall Nedir?

Winstall, kurmak istediğiniz uygulamaları özenle seçip sisteminize dahil etmenize olanak sağlayan paketler haline getiriyor, böylelikle zahmetsizce uygulamaları kurabiliyorsunuz.

winstall, windows katılımsız kurulum, windows toplu uygulama kurulumu

Bu araç 2020 yılının ilk çeyreğinde ortaya çıktı, ama ben bu uygulamaya ilk denk geldiğimde şu an ki konumunda değildi ve oldukça ilkeldi. Yedi ay gibi bir sürede kullanışlı bir hale geldi ve kişisel paketler oluşturma, paylaşma özellikleri eklendi.

Uygulama sayesinde öne çıkan paketlere göz atabilir, kendi yapacağınız paket ile sisteminize kurulumları gerçekleştirebilirsiniz.

Winstall Nasıl Kullanılır?

Winstall, okul, oyun ve uygulama geliştirme paketleri dahil olmak üzere birçok öne çıkan uygulama paketine sahiptir.

Öne çıkan paketler aracılığı ile kurulum yaparken paket içerisinde yer alan bütün uygulamaları kurmanız gerekmez, içerisinden istediğinizi seçip kurulum yapabilirsiniz. Üstelik PowerShell ve CMD desteğide içerisinde yer almaktadır.

winstall paket cmd kurulum, winstall ile paket kurulumu, cmd ile uygulama nasıl kurulur, windows kolay uygulama kurmak

Ben kendime göre bir paket oluşturdum, oluşturduğum bu paketten faydalanıp kurulum yapmak isteyen arkadaşlar için oluşturduğum paketi buraya bırakıyorum.

Share this article
Shareable URL
Prev Post

Winget – Windows Paket Yöneticisi

Next Post

Amazon S3 Üzerinde CORS Ayarları Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Read next
1
Share