Windows Dosya Yolu Çok Uzun Sorunsalı

Windows Sistemlerde belkide en sıkıcı hatalardan bir tanesi budur.bu hatayı alırız sonrada deriz " lan ne uzunu kısacık yol işte silsene lan şunu" canımızı sıkar.Aslında canımızı sıkmaya hiç gerek yok çünkü bilgisayar insan gibi akıllı değil malın önce gideni işte bu yüzdende belli standartlar çerçevesinde ilerliyor ve böyle saçma hatalar veriyor.

Öncelikle hatanın neren çıktığını belirteyim.Windowsu yapan amcamız demiş ki "lan bu adamlar uzun uzun dosya isimleri yapsalar bile maximum 14-15 klasör içerisinde takılır. birşey silmek istediler diyelim hatayı basarız boşver yaaaa"Adamlar haklı aslında iç içe 15 klasöre sen bir dosyayı niye atarsın.

Sorunsal Sistemde Dosya yolu belirtilirken Max 260 Karaktere kadar desteklenmesi sağlanmış.Siz bu karakter sayısını aşarsanız ve 261 olursa siz o dosya içinde dosya silemezsiniz.Ve sistem gene hatanın çözümünü söylüyor." Yeniden adlandırabilirsiniz. veya kısa olan bir yere alabilirsiniz"Çözümü basit tutuyor.

dosyayoluuzungorsel1

İnternetden bulmuş olduğum bir görsel arkadaşımıza musallat olmuş dert yana yana çözüm arıyordu.

Çözümü ise zaten hata dediğim gibi söylemiş bu hatayı genel olarak silme işlemi ve kopyalama işleminde alırsınız bu hatayı almamak için dosya isimlerini kısa tutmayı unutmayın.

Share this:

Leave a Comment

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.