Rehberler

VyprVPN ile Gizliliğinizi Koruyun

28 Temmuz 2014

VyprVPN ile Gizliliğinizi Koruyun

VyprVPN gizliliğine önem veren ve devletlerin koymuş olduğu yasaklamalardan kurtulmak isteyenlerin uğrak noktalarından bir tanesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.Normalde denemek istediğim bir firma olsun demiştim yaklaşık 2 ay boyunca kullanmalarım sonucu VyprVPN i sizlere anlatmak istiyorum.

Golden Frog Firması kendini

Golden Frog is a global service provider committed to developing applications and services that preserve an open and secure Internet experience while respecting user privacy

olarak tanımlıyor yani kullanıcılarının güvenliğine ve gizliliğine yıllardır dikkat ediyor. Giganews firmasının yan kolu diyebiliriz zaten usenet vs kullanıyorsanız iki firmaya da gözünüz aşinadır burada firmanın en önemli özelliği sizden edindiği bilgileri kesinlikle kimseyle paylaşmaması yani 3 tekil yada çoğul şahıslara bilgileriniz gitmez.İP kayıtlarınız ve sitelerde ne yaptığınız hiç ama hiç tutulmaz burada önemli olan firma için sizin memnuniyetiniz ve internete özgürce girebilmenizdir. Bunun için yakın zamanda Chameleon protokolünü geliştirmişlerdir ve çin gibi baskıcı rejimlerin uygulamış olduğu yaptırımlara da %100 çözüm olmuş ve kendini kanıtlamıştır.Windows, Mac, Android ve İOS platformlarında VyprVPNi kullanabilirsiniz.

Peki nedir bu Chameleon ?

chameleonprotokolgorsel1

Chameleon protokolü OpenVPNın forklanmış hali diyebiliriz DPI(derin paket inceleme) sırasında bilindiği üzere metadata toplayarak analiz yapar Chameleon ise OpenVPN den giden meta dataları karıştırarak tamamen DPI nın anlayamamasını sağlar böylelikle sistem etkisiz kalır. 1 yılı geçmesine rağmen chameleon hala hızlı ve tutarlı bir şekilde çalışmaktadır. Chameleon protokolü, temel veri şifrelemek için hali hazırda dokunulmamış bir OpenVPN 256-bit protokolü kullanır. VyprVPN Kullanıcıları bu teknoloji sayesinde baskıcı rejimlerin yaptırımlarından ve yasaklamalardan kurtulurlar.

chameleongorsel1

Chameleon Türkiye, İran, Çin, Rusya, Hindistan, Suriye gibi ülkelerdeki yasak ve yaptırımları başarılı bir biçimde aşmaktadır. Metadata karıştırma yöntemi ile Chameleonu güvenle kullanabilirsiniz tek yapmanız gereken aylık 15 dolar gibi bir ücrete VyperVPN edinmek bununla birlikte VyperVPN

  1. Derin paket incelemeleri ile başa çıkmanıza olanak sağlıyor.
  2. Hız ve bağlantı problemlerinizin giderilmesi konusunda yardım ediyor.
  3. Dünyanın neresinde olursanız olun yasaklamaları ortadan kaldırıyor.

Bununla birlikte sistemlerinde Nat Firewall da bulunuyor böylelikle kem gözlerden iyice sakınıyorsunuz istenmeyen trafik size zerre ulaşamıyor. Araya girmeye çalışan kişi kurum ve kuruluşlara haliyle pek bir şey gözükmüyor. Bir başka değişle sizden bilgi sızmasının önüne iyice geçilmiş oluyor.Böylelikle rahatlıkla internette gezebiliyorsunuz. NAT firewall genel olarak hotspot alanlarında daha fazla kullanılması önerilir ve telefonlarda daha çok kullanabilirsiniz.

Türkiyede Bu Servis BTK tarafından yasaklandığı için KULLANILAMAMAKTADIR.

vyprvpngorsel1-e1406398890291-322x576
vyprvpngorsel2-e1406398917640-553x576
vyprvpngorsel3-e1406399006939-555x576
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir