Reklam

2012 yılından beri kişisel blog olarak yayın hayatına devam eden mertcangokgoz.com, web sitesi üzerinde Windows ve Linux sistem yönetimi, siber güvenlik, veri merkezi, yazılım ve gündemdeki konular hakkında içerikler bulunmaktadır.

Sponsorluk

Ticari amaç güdülmeksizin kişisel blogumun reklam gelirleri, sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için sunucu ve tanıtım giderlerinde kullanılacaktır.

Aylık (ortalama) 20.000+ kişinin ziyaret ettiği ve ortalama 42.000 sayfa görüntülenmesinin yapıldığı web sitemizde reklam ihtiyacınız istekleriniz doğrultusunda karşılanacaktır. Geniş okuyucu kitlemiz ile firmanızı, markanızı, sitesinizi tanıtabilirsiniz.

Reklam ve sponsorluk teklifleriniz için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda [email protected] mail adresinede mail gönderebilirsiniz.

Web sitemizde görsel olarak içerik yayınlamak isteyenler için aşağıdaki kural ve koşullar geçerli olacaktır.

Kurallar

 • Görseller web sitemizin belirli alanlarında 1 aylık olmak üzere eklenecektir. Reklam süresi siteye eklendiği ve size bildirildiği andan itibaren 30 gündür.
 • Banner’ın hazırlanması reklam sahibine aittir.
 • Banner 90×90, 125×125, 300x250 boyutlarında jpg, png veya gif formatında olmalıdır.
 • Okuyucuyu rahatsız edici, göz yoran, okumayı güçleştiren, aşırı animasyon içeren görseller kabul edilmez.
 • Reklam süresinin bitiminden 7 gün önce reklam sahibine devam edilip edilmeyeceği sorulur. Eğer cevap alınamaz ise 7 gün sonunda süre bitiminde banner kaldırılır.
 • Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabi olmak veya illegal aktivite'de bulunmamak (warez, torrent, hacking, terör, nefret suçu, hakaret, müstehcenlik vb)
 • Reklam sahibi yukarıdaki yazan kural ve koşulları kabul etmiş sayılır.

Banner ücretleri aylık olarak 90x90 için 80 TL, 125x125 için 180 TL, 300x250 için 270 TL olarak ücretlendirmektedir.

Tanıtım Yazısı

Tanıtım yapmak istediğiniz (firma, site, ürün vb) içerik yayınlamak isteyenler için aşağıdaki kural ve koşullar geçerli olacaktır. Tanıtım yazılarınız web sitemiz yayın hayatına devam ettiği sürece sitemizde yayınlanacaktır.

Tanıtım yazısı ücreti bir kereye mahsus 100 TL'dir. Tanıtım yazısı tarafımdan yazılacak ise 150 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Kurallar

 • Tanıtımı yapılacak web sitesinin Kötücül içermemesi (Kontroller aylık olarak yapılmaktadır)
 • Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabi olmak veya illegal aktivite'de bulunmamak (warez, torrent, hacking, terör, nefret suçu, hakaret, müstehcenlik vb)
 • Bilişim sektörü ile doğrudan yada dolaylı olarak ilişkili olması

Sitenin en altında bulunan ve tüm sayfalarda gözüken textlink olarak içerik yayınlamak isteyenler için aşağıdaki kural ve koşullar geçerli olacaktır.

Kurallar

 • Reklamlar 1 aylık süreler şeklinde ücretlendirilmektedir. Reklam süresi siteye eklendiği ve size bildirildiği andan itibaren 30 gündür.
 • Reklam süresinin bitiminden 3 gün önce reklam sahibine devam edilip edilmeyeceği sorulur. Eğer cevap alınamaz ise 3 gün sonunda süre bitiminde banner kaldırılır.
 • Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabi olmak veya illegal aktivite'de bulunmamak(warez, torrent, hacking, terör, nefret suçu, hakaret, müstehcenlik vb)
 • Web sitesinin Kötücül içermemesi(Kontroller aylık olarak yapılmaktadır)

Footer Link reklam ücreti aylık 120 TL'dir. Reklam süresi siteye eklendiği ve size bildirildiği andan itibaren 30 gündür.

Sorumluluk Reddi

Banner, Tanıtım yazısı, Footer Link şeklinde alınan reklamlar kural ve koşulları kesin olarak sağlamalıdır. Eklendiği tarihten itibaren gerekli kontroller tarafımdan yapılacak olup kural ve koşullar ihlal edilirse reklam verene bildirilmek şartıyla eklenen içerik yayından kaldırılır.