Mertcan GÖKGÖZ
Takip Et
Horus Teknoloji, Sistem Uzmanı & DevOps & Python
· 5 dak. Okunur

Privatoria - Güvenli ve Gizli

Yakın zamanda moda olan bir sözcük GİZLİLİK peki ama neden ? niye biz bu sözcük üzerinde bu kadar duruyoruz.Size anlatmaya çalıştığımız ama sizin israrla anlamak istemediniz "ben kötü birşey yapmıyorum ki ne olacak" dediğiniz bu GİZLİLİK artık günümüzde internet üzerinden veri toplamayı toplanan bu veriler ile kullanıcı profilleri oluşturmayı insanların yaşam tarzlarının belirlenmesini, yapılan bu veri toplama işlemi sonrasında kullanıcının canını sıkan reklamlar sunmayı amaçlayan ve bu amaç doğrultusunda kişiden alınan her türlü bilginin işlenerek saklanması işlemine bir dur demenizdir aslında

Vaktimiz olduğunca ve yeri geldiğince sizleri aydınlatmaya ve bu yapılanlardan sizleri kurumaya çalıştık dilimiz döndüğünce anlamak isteyen insanlara durumu anlattık anlamayan insanlara ise durumu anlatmamayı ve daha çok bataklığa batmalarını izledik

Privatoria-best-VPN-Service

Geçtiğimiz günlerde ise ortaya çıkan yeni bir oluşum güvenli internetde gezinme yöntemlerimiz arasına bir yenisini daha ekledi Privatoria adıyla yayın hayatına başlayan bu firma Tor faaliyetlerini ve VPN hizmetlerini birleştirdiklerini duyurdu %100 sızıntı koruması sağladıklarından bahsetti sistemleri gerçekten güvenli olabilir ama kullandığınız bilgisayarda bir sıkıntı varsa sizi eleverebileceğini kesinlikle unutmayınız.Üye olmak ve sistemi denemek için bu adresden gereken adımları yapabilirsiniz.

Sadece Kullanıcı adı tanımlayarak başlayacağınız işlemlerde dikkat edin şifremi unuttum gibi bir seçeneğiniz bulunmuyor.Sistem tarafından otomatik bir şifreniz oluyor isterseniz değiştirebilirsiniz.Ancak kesinlikle bilgilerinizi unutmayınız tekrar bilgilerinizi edinemezsiniz.

provitaria_register_area

Çek Cumhuriyetinde konumlu olan Privatoria Kullanıcılarına 8 in 1 güvenlik çözümleri sunuyor.Aşağıda bu çözümlere göz atabilirsiniz.

 1. Tor Plus VPN - Normal VPN hizmetinin yanında çıkışları TOR ağından yapmanıza olanak sağlıyor.Bu hizmetde bant genişliği Tor ağında bağlı olduğunuz nodelerin durumuna göre değişmektedir.Oldukça güvenli bir yapısı bulunmaktadır.Hızlı bir şekilde gezinemeyeceğinizi bilmenizde fayda var

privatoria_vpn_tor_service

 1. Secure VPN - Normal VPN hizmetidir 22 farklı ülkede bulunan sunuculardan birisini seçip kolaylıkla kullanabilirsiniz.Bu hizmetde bant genişliği ISP nizin size sunduğu hız ile sınırlıdır.
 2. Web Proxy Tor - Tarayıcınız ile Privatoria sunucusuna bağlanıp tor uygulamasını sisteminize kurmadan Deep Web ve güvenli gezinmeniz için kullanabileceğiniz yapıdır.Nodelerin durumuna göre proxy hızları değişmektedir.
 3. Anonymous Proxy - Privatoria firmasının sunmuş olduğu güvenli gezinme yollarından bir tanesidir.Tarayıcınız üzerinden ayarlayarak gezdiğiniz sitelerde güvenliğinizi arttırabilirsiniz.
 4. Anonymous E-mail - Privatoria firmasının anonim olarak mail göndermek ve almak için kullanmanıza olanak tanıyan hizmetdir.Web üzerinden kullanabileceğiniz gibi herhangi bir mail işlemcisi ilede kullanabilirsiniz Önerilen işlemci Mozilla Thunderbird olarak belirlenmiştir.
 5. Secure Cloud Storage - Güvenli bir şekilde dosyalarınızı saklamak için sunulan hizmetdir.Toplamda 10GB dosya başına ise 1GB saklama imkanınız bulunmaktadır.24 Saat içerisinde indirilmeyen dosyalar otomatik olarak sistemden silinmektedir.Kişisel dosyalarınızı kesinlikle yüklemeyiniz.
 6. Secure FTP - TLS üzerinden sunulan bu hizmet sınırsız kişiye 24 saatlik periyotlar halinde güvenli şekilde dosya ulaştırılmasını amaçlamaktadır.Cloud Storage aksine tek kişi değil birden çok kişi bu alana aktarılan dosyaları indirebilir
 7. Secure DNS - Privatoria hizmetlerini kullanan kullanıcıların DNS leak sorununu ortadan kaldırmak için ortaya çıkarılmıştır.Güvenli bir şekilde DNS sorguları yapabilmenize imkan verir.
 8. Secure Chat - Güvenli mesajlaşma hizmetidir.Konuştuklarınızı ISP ve Hükümet göremez ağınızı dinlemeye çalışan saldırganlarda bu trafiğe müdehale edememektedirler.Bu hizmeti kullanabilmeniz için(Sesli ve görüntülü konuşma hizmeti) WebRTC servisiniz aktif olması gerekmektedir.Onun dışında Yazışmak isterseniz WebRTC aktif olmasına gerek yok.Bu özellik WebRTC leak konusunda tartışmalara neden olabilir

privatoriagorsel1

Bu Özelliklerin hepsini denemek isterseniz yapmanız gereken tek özellik sisteme üye olmak sistem size 2 saatlik bir deneme süresi tanımlayacak ardından ise hesabınız kalıcı olarak sistemden kaldırılacak.Bu firmanın bir güzel yanı hakkınızdaki hiçbir veriyi tutmuyor olması;

 1. Tarayıcınız ile nereye girip çıktığınız ve ne yaptığınız ile ilgilenmez bu tip kayıtlar tutulmaz
 2. Sistemde kullandığınız bilgileri üçüncü parti firmalara kesinlikle satmaz ve paylaşmaz
 3. Satın almada kullandığınız yöntemler sizi ilgilendirir ancak Privatoria kullandığınız bu yöntemleri saklamaz.Gizliliğinizin devamı için ödemeleri bitcoin üzerinden yapmanız önerilir.
 4. Torrentin yasaklı olduğu ülkelerde güvenle kullanılabilir.Telif hakları gibi sorunlar ile kesinlikle karşılaşmayacağınızın garantisini vermektedir.
 5. Sizleri belirli sistemlerde kullanmaya zorlamaz platform bağımsızdır internet bağlantısının olduğu her cihazdan özgürce kullanılabilir.
 6. Kullandığınız güvenli DNS hizmetlerinde hangi siteye dns sorgusu yaptığınız gibi ip bilgileri tutulmaz.

provitoria_payment_method

Firma ayrıca bu hizmeti size oldukça uygun fiyatlara sağladığı için ilk olarak test hizmeti sunuyor bu yüzdende hiçbir şekilde geri ödeme yapmıyor.Hizmeti satın aldıktan sonra beğenmezseniz eğer paranız boşa gidecektir.Sistemi denemeden kesinlikle almayın.Ayrıca sistemi denediğinizde geri bildirim yaptığınız zaman sistem tarafından size otomatik olarak 7 günlük daha deneme süresi eklenecektir.(Yorumlarınızı yaparken lütfen dikkatli olunuz.Gerçekçi olunuz)

Provitoria_payment_gateways

Ödemelerinizi Paypal, Bitcoin, Kredi kartı ve kupon kodu kullanarakda yapabilirsiniz.Ancak henüz kupon kodu bulunmuyor.12 Aylık bir kullanım için firma sadece 22,80 dolar talep etmekte buda 65 TL ye denk gelmektedir.Diğer firmaların hizmetlerine bakıldığı zaman çok ucuz kalmaktadır.Aylık 5 TL gelmektedir.Aylık satın almaktansa 12 aylık bir periyotlar halinde almanızı öneririm.