No Coin ile Tarayıcıda Kripto Para Madenciliğini Durdurun

İnternette gezinirken çok güzel ve bir okadarda tehlikeli bir site ile karşılaştım. Coinhive olarak adlandırılan bu site, bilgisayar kaynaklarını kullanarak web sitenize gelen ziyaretçilerin kripto para madenciliği yapmasına imkan tanır. Tabi gelen ziyaretçi kendisi için değil site sahibi için CPU gücünü harcamaktadır.

İçerikten para kazanmak yerine böyle bir yöntemi görmek beni hem şaşırttı hem mutlu etti.

Coinhive size yeniden yönlendirme yapmak ve kazma işlemini başlatacak bir kısa link hizmetini sunar, ardından doğrulama gerektiren bir captchayı ve buna bağlı olarak kazma işlemini başlatacak API yi siz verir. Gerekli olan dokümanlarıda sitesinde bulabilirsiniz.

coin-hive-gorsel1Pin

Kullanıcılar siteyi gezerken bu servisi ara ara çalıştırmak sizin açınızdan oldukça yararlı Manero adında kazılan bu sanal para ilede alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Üstelik ciddi anlamda güzel gelirler elde edebilirsiniz.

Tabi gelir elde edilirken tedbiri elden bırakmamak lazım;

NoCoin, Hızla yazılan ve şimdilik sadece kara listeye siteleri engelliyor. İsterseniz bu engelleri kaldırabilirsiniz. Bu eklentiyi yazan amcamız gelecekte büyüyebilecek bu hizmetlerin güncellenmiş bir listesiyle önüne geçebilmek.

no-cointestPin

Ancak bazı siteler, kullanıcı oturumunun tamamı boyunca hizmeti kötüye kullanma yöntemleri bulmaya geçtiler. Özellikle internette yayınlanan haberlere göre vakti zamanında bu yöntem ile ThePirateBay kendisine güzel bir gelir elde etmiş. Biz istiyoruz ki kaynaklarınız bilinçsizce ve izniniz olmadan kullanılmasın.

Sistem Uzmanı, Linux Hacısı, El-Kernel

Yorum yapın