Microsoft Edge Reklamları Nasıl Engellenir

Eski adıyla Project Spartan olarak bilinen Microsoft Edge , Windows işletim sisteminin sürümlerinden yalnızca bir tanesi olan Windows 10’un web tarayıcısı olarak biliniyor. Ancak Microsoft Edge’nin bilinen bir sorunu da hızlı bir yapıda eklenti deştiği sağlayamaması oluyor. Karşılaştırılma yapıldığı zaman Google Chrome ’dan çok daha hızlı bir yapısı olan Microsoft Edge tarayıcı, eklenti desteğini sağlamaması nedeniylede kullanıcılara sorun çıkartıyor özellikle reklamlar konusunda

edgeyaziicigorselPin

Microsoft Edge için Adblock Plus programında yeni bir sürüm çıkmış olmasına rağmen yine de Microsoft Edge için bir destek özelliği sunulmuyor. Peki kullanıcılar bu Microsoft Edge tarayıcıda reklamlar için ne yapması gerekiyor?

  1. Adguard programı. Bu program tamamı ile reklamlı alanlar temizliyor ve kullanıcıya hiçbir şekilde bir pürüz çıkarmıyor. Bu program sayesinde hem güvenilir hem de hızlı bir web tarayıcısı kullanma imkanı sağlayan Adguard programı, piyasaya sürülen diğer programlara nazaran en etkili olan yazılımlardan bir tanesi olarak öneriliyor.
    Tabi rahatsız edici reklamlardan kurtulma yolları sadece bir yazılım programı ile sınırlı kalmıyor.
  2. Microsoft Edge tarayıcıda reklamları engellemek için bazı özel olarak hazırlanmış dosya ile de bu durumun önüne geçirebiliyor. Bunlardan biri de hosts dosyası…Ancak bu dosya kullanıcıları uzun bir süre uğraştırdığı için pek fazla önerilmiyor.
  3. Biz yine önerdiğimiz program üzerinden devam edersek, Adguard yazılımını web tarayıcısına entegre etmek için yapılması gereken noktalardan ilki; Adguard programına bilgisayara indirmek ve programı kurma işlemlerini tek tek yerine getirerek sorunsuz bir şekilde kurmak.
  4. Daha sonra ise bu rahatsız edici reklamları engellemek için bir şey yapmaya gerek kalmıyor. Çünkü Adguard programı Microsoft Edge üzerinden rahatsız edici tüm reklamları kendisi otomatik olarak engelliyor üstelik bir de etkinleştirme işlemi yaparak sürekli çalışmasını sağlıyor.

Hepsini yapdınız ama sizi tatmin etmediyse yapmanız gereken sistemdeki tarayıcı dışında bir tarayıcıya yönelmek Firefox kullanarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.Soruna daha güzel bir çözüm getirmek istersende Windows kullanmayarak bu sorunuda çözebilirsiniz iyisimi siz bi Debian kurunda kendinize gelin

Sistem Uzmanı, Linux Hacısı, El-Kernel

Yorum yapın