İphone 6 Fiyatı ve Özellikleri Nasıl Olacak ? | teknoloji

Piyasaya Çıkacak Olan Yeni İphone 6 Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmeye başlamasından sonra telefonlarda hızlı bir şekilde hayatımıza girmeyi ve hayatımızın bir parçası haline gelmeyi başarmıştır. Artık birçok kişide telefon bulunmakta ve birçok kişi telefon kullanmaktadır. Bu telefonlar sayesinde birçok insan birbirleri ile daha rahat bir şekilde iletişim kurabilmektedirler. Bu sayede de hayatımız daha kolay ve daha hızlı olmaktadır.

Günümüzde piyasaya birbirinden farklı onlarca telefon çıkmaktadır. Birçok kişi tarafından sevilerek kullanılan telefonlardan bir tanesi olan iphone her yıl piyasaya yeni bir sürümünü çıkartmaktadır. Bu yıl iphone 5S’i süren Apple markası şimdiden yeni sürüm olan İphone 6 sürümü için hazırlıklara başladı. Henüz kimse telefonun nasıl bir tasarıma ve hangi özelliklere sahip olacağını bilmiyor ancak kulaktan kulağa yayılan bazı bilgiler var. Bu söylentilerden en çok olanı yeni iphone 6’da projeksiyon özelliğinin olacağıdır. Bu bildiğiniz projeksiyon aleti ile aynı özelliği göstermektedir. Yani artık sizde Yeni iphone 6 telefonunuzu kullanarak ekran görüntüsünü ya da farklı bir cihaz ile bağlantı kurarak o cihazın ekran görüntüsünü istediğiniz yere yansıtabileceksiniz. Özellikle oyun oynarken ya da televizyonda tuttuğunuz takımın maçını izlerken bu özellik çok işinize yarayacaktır. Bu özelliği gözünüzün önüne getirmeniz bile sizi şimdiden heyecanlandırabilir.

Her yeni modelinde bir ilke imza atan iphone’un yeni sürümünde de bir ilke daha imza atması bekleniyor. İpone 2’den iphone 5S’e kadar olan sürümlerin hepsine bakacak olursanız tasarımdaki farklılıkları çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Her yeni sürümle beraber telefon daha da şık bir görünüme kavuşmaya başlamıştır. Yeni çıkacak olan İphone 6 sürümünün önceki sürümlerden daha şık ve daha zarif tasarımlara sahip olması bekleniyor. Çizgiler daha keskin ve detaylar daha belirgin olacağa benziyor. İphone 4 ile çığır açan marka İphone 6 ile yeni bir akım yaratacak gibi görünüyor. Bunu hep birlikte çok yakında göreceğiz.

Nostalji herkes için önemlidir. Peki, nostalji sizin için önemlimi? Eskiden tuş takımına sahip olan telefonlar zamanla klavyeli bir hale geldi ve şimdide dokunmatik oldular. Peki ya hem dokunmatik özelliği hem de klavye özelliğini bir arada ister misiniz? İphone 6 bu beklentilerinize cevap verecek. Telefon bildiğiniz görünümünden farklı olarak alt kısmında bulunan ve kaydırılarak çıkartılan klavye özelliğine de sahip olacak. Bu özellik sayesinde sıkıldığınız bir anda dokunmatik kısımdan klavye kısmına çok rahat bir şekilde geçiş yapabileceksiniz.

İphone 6 sürümünde beklenene yeniliklerden bir tanesi de ekranda kısmında bulunan tek tuşun daha fonksiyonel hale getirilmesi ve güvenliğin daha da artırılması. Yani artık telefonunuzu sizden başka kimse kullanmayacak. Peki, bu nasıl olacak? Ekranda bulunan tuşta parmak okuma özelliği olacak ve sizin parmağınızın dışında başka hiçbir parmak ekran kilidini açamayacak. Tabi bu özelliği isteğinize bağlı olarak ayarlar kısmından devre dışı bırakabiliyorsunuz. Bu da Apple’ın güvenlik konusunda attığı çok büyük bir adım olarak göze çarpmaktadır.

Gelecekteki iphone sürümünde bunun yanında farklı özelliklerin daha olması bekleniyor. Bu özellikler ne olacak olursa olsun kesin olan bir şey var ki o da İphone 6’nın birçok kişi tarafından beğenileceği ve tercih edileceğidir. Sizde farklı ve sıra dışı bir telefona sahip olmak isterseniz yeni İphone 6’nın piyasaya çıkmasını kesinlikle beklemelisiniz. Günümüzdeki tüm telefonlardan daha farklı özelliklere sahip olması beklenen bu telefon sayesinde sizlerde hayalinizdeki telefona kavuşmuş olacaksınız.

iphone6gorsel İphone 6 Fiyatı ve Özellikleri Nasıl Olacak ?

Kategori: Genel

Hakkında

Başkent Üniversitesi - Yönetim Bilişim Sistemleri(Management Information Systems)[MIS]

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Cem diyor ki:

    Samsung’un en cazip özelliği ekran, ikincisi android olması. Ekran avantajını da elinden alırlarsa Samsung, Nokia’ya dönebilir.

  2. Sefa diyor ki:

    Samsungun S4 ü gibi büyük olursa ekranı bence S4 den daha iyi olur

Yorum Yazın

altı × = 18