Google Translate İle Sesli Çeviri Nasıl Yapılır

Google translate özellikle android sistemler için web sürümünden mobil olarak uyarlanmış oldukça popüler dil çeviri servisidir. 64 dilde kaliteli ve başarılı şekilde çeviri yapabiliyor. Ayrıca paragraf ve uzun metinlerin çevirisini de başarılı şekilde yapabiliyor. Bunun yanı sıra 23 farklı dild Google translate sesli çeviri** işlemini kolay ve eksiksiz olarak yapmaktadır. Uygulamanın tüm becerileri ve yetenekleri arasında, 64 dilde çeviri, 23 kadar dilde sesli çeviri, 40 farklı dilde söyleneni anlama, 14 dilde ALPHA mod; farklı dilleri konuşan iki insanın anlaşmasını sağlama, uzun yazılarda ekranı verimli şekilde kullanma, en fazla çevirdiğiniz kelime ve cümleleri geçmişe dönük hatırlama bulunmaktadır.

  • Tüm uygulamalar gibi translate uygulamasının da güncellemeleri bulunmaktadır. 2.6 versiyonu android 2.3 sürüm ve üstü sürümlerde, çevrimdışı olarak çeviri yapma imkanı sağlar.
  • 2.8 versiyonu ise Tay dili, Hintçe ve el yazısı gibi farklı yazım destekleri Yunanca, Sırpça, İbranice ve bazı Afrika dillerinde yazılmış metinleri, mobil cihazınızın kamerası ile görüntüleyerek çeviri işlemi yapabilirsiniz.
  • Çevirinin bu kadar popüler olması, internet sayesinde birçok insanın birbiri ile iletişime geçmesi ve rağbet görmesi ile ortaya çıkmış ve günümüzde birçok teknoloji ile uyumlu şekilde kullanılabilmektedir. Uygulamanın güzel özelliklerinden birisi de sesli olarak komut alarak, çeviri yapabilmesidir. Google translate ile sesli çeviri nasıl yapılır**, ne şekilde ayar yapmanız gerekir, anlatalım. Google translate uygulaması web sayfası üzerinde olduğu gibi android ve diğer mobil sistemlerde de çalışabilmektedir.
  • İlk olarak uygulamayı kullandığınız platforma ait market uygulaması aracılığı ile uygulamayı edinmeli ve daha sonra güncelleme gerekiyor ise güncelleme işlemini yapmalısınız. Uygulamayı kurulum işleminden sonra açarak, gerekli ayarları yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Google translate sesli çeviri yapma için ilk olarak çeviriyi yapacağımız dili seçmeliyiz. Aynı zamanda ekrandaki kaynak ve hedef olarak belirtilen diller, aynı işlem için ayarlanmalı. Uygulamanın üzerinde büyükçe bir mikrofon resmi bulunuyor. Buraya basarak cihazınızın ses alıcısına konuşmanız gerekiyor. Uygulama dinlemek için hazır olduğunda sizi uyaracaktır. Güzel şekilde konuşarak ister tek kelime isterseniz de bir cümleyi kolayca çevirebilirsiniz.

Google translate sesli çeviri işlemi sonunda, ekranda oluşan yabancı dilin üzerine tıklayarak, okunuşunu da duyabilirsiniz. Kamera ile taradığınız metnin çevirisini de aynı şekilde yaparak, sesli olarak dinleyebilirsiniz. Belki bir yabancı size yol, adres ya da her hangi bir şey sorabilir. Bu durumda sesli çeviri uygulaması sayesinde onunla kolayca konuşabilirsiniz.

Sistem Uzmanı, Linux Hacısı, El-Kernel

Yorum yapın