DoNotSpy10 – Windows 10 Gizlilik Ayarları

Bildiğiniz gibi Windows 10 kullanıcılara ücretsiz olarak yüklenme imkanı sağlanmıştı bunun altında bir neden arayanlar haklıydı aslında. Microsoft kullanıcılardan pek çok bilgi topluyordu yani resmen NSA çalışıyor gibi bir durum söz konusu idi sonra alman bir tane geliştirici DoNotSpy10 adında bir uygulama yayınladı bu uygulama Windows 10 işletim sisteminin sizden istediği 35+ güvenlik ve gizlilik ayarlarını kapatıyor.Böylelikle Microsoft sizin bilgilerinizi alamıyor.

DoNotSpy10-e1438856365335Pin

Uygulama oldukça etkili yapılan değişiklikler sonrasında sistem hiçbir bilgi göndermiyor.Bilgilerin gönderilmesi kapatılıyor ve güvenli bir sistemin tadını çıkartıyorsunuz.Ayrıca uygulamada otomatik güncelleştirme özelliği de bulunuyor geliştiriciler gizliliği tehdit eden başka şeyler bulursa programa ekleyeceği anlamına geliyor.

Başlıca kapattığı özellikler

  1. Konum bilgileri
  2. Kamera,mikrofon,radyo,takvim bilgileri
  3. Biometrik bilgiler
  4. OneDrive bilgileri
  5. Bitlocker bilgileri
  6. izleme bilgileri
  7. senkronizasyon bilgileri
  8. ve dahası

Uygulamaya resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.Kurulumu yaptıktan sonra hepsini seçin ve Apply butonuna basın daha sonra sizden sisteminizi yeniden başlatmanızı isteyecek bu işlemden sonrada artık microsoft sizin bilgilerinizi alamayacak.Biraz daha güvenli bir sisteme merhaba diyebilirsiniz.

Sistem Uzmanı, Linux Hacısı, El-Kernel

Yorum yapın