DevOps

DevOps Günlüklerim #9

2 Eylül 2018

DevOps Günlüklerim #9

RabbitMQ en yaygın olarak kullanılan açık kaynaklı mesaj brokeridir. RabbitMQ, tesis içerisinde ve bulutta hafif ve kolaydır. Çoklu mesajlaşma protokollerini destekler. RabbitMQ, yüksek ölçekli, yüksek kullanılabilirlik gereksinimlerini karşılamak için dağıtılmış ve birleşik konfigürasyonlar da dağıtılabilir.

Günlük yönetimi ve zaman dizisi metrikleri için bulut tabanlı yerel bir makine, veri analizi hizmeti olan Sumo Logic ile AWS, Azure, Google Cloud Platform veya Hybrid uygulamalarınızı oluşturun, çalıştırın ve güvenceye alın.

Squid HTTP'yi, HTTPS'yi, FTP'yi ve daha fazlasını destekleyen Web için bir önbellek proxy'sidir. Sıklıkla talep edilen web sayfalarını önbelleğe alarak ve yeniden kullanarak bant genişliğini azaltır ve yanıt süresini artırır. Squid'in kapsamlı erişim kontrolleri vardır ve harika bir sunucu hızlandırıcı yapar. Windows dahil olmak üzere çoğu mevcut işletim sisteminde çalışır ve GNU GPL kapsamında lisanslıdır.

Ücretsiz ve açık kaynak, yüksek performanslı, dağıtılmış bellek nesnesi ön bellekleme sistemi, doğası gereği jeneriktir, ancak veritabanı yükünü hafifleterek dinamik web uygulamalarını hızlandırmada kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Modellere her tür dosyayı eklemek için genel bir şablon etiket kümesidir. Herhangi bir modele Dosya (attachments) eklemek için genel bir Django uygulaması.

Python Kriptografi kütüphanesi ile Django'daki verileri kolayca şifrelemek için bir uygulama. Ayrıca, Django'nun kendi şifreleme ilkellerinin yerine, arka uç sağlayıcı olarak Kriptografi kullanır.

Enfekte web sunucularında bulduğum zararlı PHP kodlarının bir koleksiyonudur. Dosya isimleri genellikle rastgele oluşturuldukları için hiçbir şey ifade etmemektedir.

Matomo, kendi web sunucunuza yüklediğiniz ve metrikleri takip etmenizi sağlayan, tam özellikli bir PHP MySQL yazılım programıdır. Beş dakikalık kurulum işleminin sonunda size bir JavaScript kodu verilecektir. Bu etiketi, analiz raporlarınızı gerçek zamanlı olarak izlemek ve erişmek istediğiniz web sitelerine yapıştırmanız yeterlidir.

Remmina, büyük monitörler veya küçük netbook'ların önündeki çok sayıda uzak bilgisayarla çalışması gereken sistem yöneticileri için faydalı olmayı hedefleyen, GTK + 'da yazılmış bir uzak masaüstü istemcisidir. Remmina, entegre ve tutarlı bir kullanıcı arayüzünde çoklu ağ protokollerini destekler. Şu anda RDP, VNC, SPICE, NX, XDMCP, SSH ve EXEC ile çalışır.

mRemoteNG bir mRemote çatalıdır: açık kaynak, sekmeli, çoklu protokol, uzak bağlantılar yöneticisi. mRemoteNG, mRemote'a hata düzeltmeleri ve yeni özellikler ekler.

Etcher, bir SDCard veya USB sürücüsünün yazılması için hoş ve güvenli bir deneyim olmasını sağlamak adına web teknolojileriyle oluşturulmuş güçlü bir OS görüntü flaşörü dür. Yanlışlıkla sabit sürücülerinize yazmanızı engeller, verilerin her baytının doğru ve çok daha iyi yazılmasını sağlar ve doğrular.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir