July 04, 2015

Ana Sayfa >> Guvenlik >> Cloudflare Site İp Adresini Çözümleme

Cloudflare Site İp Adresini Çözümleme

CloudFlare kullanara bilindiği üzere sitenizi koruma altına alabilirsiniz ip adresinizi gizleyebilir ve gelecek olan saldırılardan bir nebzede olsa korunabilirsiniz. Ddos ve Botnet saldırılarına ise pro paket sayesinde korunabilirsiniz. Cloudflare aslında ip capsüllemek için ideal bir platform sitenizin ip adresini gizlemeniz güvenliğiniz açısından büyük önem taşıyor.Ancak hatalarınız sonucu ip adresiniz tekrardan bulunabilir. Cloudflare işte bu noktada işinize asla yaramayacaktır. Sitemin ip adresi nasıl bulunuyor yada bulunabiliyor mu gibi düşünceleriniz varsa bu uygulaması kullanabilirsiniz.Başarı oranı %80 dir.

sudo su
cd /usr/local/bin
wget mertcangokgoz.com/Downloads/cloudflare.sh
chmod +x cloudflare.sh
./cloudflare.sh

Komutu verdiğimizde seçimli bir ekran gelecek buradan istediğiniz yöntemi seçerek ipleri bulabilirsiniz.Eğer ip adresiniz çözümlenebiliyorsa gereken adımları bu yünde atabilirsiniz ve saldırganları durdurabilirsiniz.

cloudflareresolvergorsel1

Site adresini girdiğinizde ve seçimi yaptığınızda eğer ip bulunabiliyorsa. Bulunan ip adresini gösterecektir.Bulunamıyor ise sitenizin ip adresini güzel bir şekilde gizlemişsiniz demektir.


Mertcan GÖKGÖZ Hakkında

Mertcan GÖKGÖZ Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunu, Linux Hacısı, Ağ Yöneticisi, Araştırmacı, Yazılımcı, Güzel İnsan


Bir şeyler bu yazıda doğru ya da eksik değil mi? Düzenleyin ve pull request OluşturunYorumlar